ВР розглядає законопроекти із створення єдиної бази даних домашніх тварин та диких тварин у неволі

09.11.2018 12:22

На розгляді Верховної Ради України знаходяться два законопроекти, що мають на меті створення єдиної бази даних домашніх тварин і диких тварин у неволі та напіввільних умовах, перевагою якої буде можливість швидкого пошуку втрачених улюбленців та спрощення процедури перевезення тварин за кордон, особливо домашніх улюбленців. На цьому наголосив директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок під час засідання круглого столу в Київському інституті проблем управління ім.Горшеніна, організованому за підтримки коаліції громадських організацій та експертів України «Реанімаційний пакет реформ».

Він відзначив, що мова йде про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження ідентифікації та реєстрації тварин з метою посилення відповідального поводження з ними» (реєстраційний № 7267 від 07.11.2017), що передбачає створення державного реєстру домашніх тварин та диких тварин у неволі та напіввільних умовах. Паралельно на розгляді у Комітетах Верховної Ради України знаходиться проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» (реєстраційний № 9022 від 22.08.2018), яким також передбачається створення такого реєстру.

Учасники проаналізували основні положення даних законопроектів та можливості здійснення на більш високому рівні необхідних заходів направлених на забезпечення епізоотичного благополуччя України, що відкриються після впровадження даних нормативно-правових документів.

Ігор Клименок наголосив, що дані зміни дозволять Україні стати ще ближче до передових держав світу, які активно запроваджують концепцію «відповідального власника», що ґрунтується на проведенні ідентифікації, реєстрації тварин та встановлення їх господарів, що надасть змогу ефективніше притягувати до відповідальності порушників Законодавства України, що стосується тварин.

«Охорона території України від занесення особливо небезпечних та екзотичних хвороб із карантинних зон та інших країн значно ускладняється без відсутності достовірних даних про переміщення тварин, їх фактичне місцезнаходження, визначення власника тварин. Для отримання такої інформації необхідне функціонування належної системи ідентифікації та реєстрації не тільки сільськогосподарських тварин, що працює в Україні вже 15 років, а й домашніх та диких тварин в неволі та у напіввільних умовах», - додав Ігор Клименок.

До того ж , забезпечення успішного розвитку тваринництва, створення сприятливих умов для експорту вітчизняної продукції на міжнародні ринки можливе при благополучній епізоотичній ситуації в країні та належній ідентифікації тварин, що забезпечує простежуваність за переміщенням тварин та продуктів тваринного походження.