Інформація про результати внутрішньої перевірки

14.11.2018 14:44

У зв’язку виникненням суспільного резонансу через затримку овець, які раніше відправлялися на експорт до Турецької Республіки, та з метою перевірки дотримання вимог законів «Про ветеринарну медицину» і «Про жорстоке поводження з тваринами» Держпродспоживслужба провела внутрішню перевірку.

За результатами перевірки та аналізу отриманої інформації було виявлено ряд порушень чинного законодавства під час організації та здійснення державного ветсанконтролю при експорті тварин з України до Туреччини.

Для недопущення в майбутньому подібних ситуацій Держпродспоживслужба прийняла відповідні рішення та дала ряд доручень територіальним органам і установам, що входять до сфери управління Держпродспоживслужби.

Зокрема, за результатами перевірки дані доручення щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб  Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, начальника прикордонного інспекційного посту № 9 Одеської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні на транспорті.

Разом з цим начальників ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області та Одеської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті зобов’язано надати особисті письмові пояснення щодо цієї ситуації. За результатами розгляду наданих матеріалів будуть прийматися подальші кадрові рішення відповідно до закону України «Про державну службу» та трудового законодавства.

Також Держпродспоживслужба зобов’язала керівництво Одеської регіональної служби держветсанконтролю на кордоні та транспорті ініціювати перед адміністрацією морських портів питання облаштування умов для перетримки і проведення маніпуляцій із тваринами під час імпортно-експортних операцій.

За результатами перевірки директора ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин» зобов’язано перевірити відповідність та своєчасність здійснення заходів з ідентифікації, реєстрації та переміщення повернутих тварин.

У свою чергу Державному науково-дослідному інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та керівникам державних регіональних лабораторій Держпродспоживслужби дані доручення посилити контроль за проведенням усіх досліджень, передбачених міжнародними ветеринарними сертифікатами на експорт живих тварин.

Крім того, під час експорту/імпорту тварин керівники терорганів Держпродспоживслужби та регіональних служб держветсанконтролю на державному кордоні та транспорті повинні посилити контроль за проведенням карантинних заходів і перевірку відповідності ідентифікаційних номерів (бирок) тварин.

Відповідно до доручення Держпродспоживслужби особлива увага має приділятися питанню дотримання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». У випадку виявлення фактів жорстокого поводження з тваринами необхідно інформувати Держпродспоживслужбу та вживати заходи в межах повноважень для припинення таких порушень.