У 2018 році порушення у сфері ціноутворення встановлено кожною другою перевіркою

26.02.2019 12:28

Зважаючи на дію мораторію щодо планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері ціноутворення, протягом 2018 року Держпродспоживслужба проводила виключно позапланові перевірки суб’єктів господарювання з питань дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін і тарифів.

Під час проведення 379 контрольно-наглядових заходів порушення вимог чинного законодавства встановлено у кожного другого суб’єкта господарювання. Найбільше порушень було встановлено на ринку житлового-комунальних послуг.

За результатами проведених перевірок:

– прийнято 116 рішень про застосування до суб’єктів господарювання адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 1,8 млн гривень;

– складено 153 приписи щодо усунення порушень під час формування, встановлення, застосування державних регульованих цін/тарифів та приведення їх у відповідність до вимог чинного законодавства;

– відповідно до прийнятих приписів та рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій зобов’язано повернути кошти споживачам на загальну суму 11,0 млн гривень;

– 95 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів на загальну суму 34,3 тис. гривень.

У ході здійснення контрольно-наглядових заходів, Держпродспоживслужба попередила обрахування споживачів на загальну суму 48,9 млн гривень.

Крім того, за результатами проведеної роботи, спеціалісти Держпродспоживслужби попередили необґрунтоване фінансування з бюджету на виплати пільг та субсидій за житлово-комунальні послуги на загальну суму 11,8 млн гривень.

За результатами участі у заходах державного нагляду (контролю) за залученням правоохоронних органів (в тому числі органів прокуратури), встановлено завищення цін або тарифів на суму 87 млн гривень.