Про спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію серед дітей в школі міста Дніпро станом на 14.03.2019

15.03.2019 10:37

За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровської області 14 березня поточного року зареєстровано спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію серед дітей в КЗО «Середня загальноосвітня школа № 112» в м. Дніпро. Станом на 14.03.2019 екстрені повідомлення з діагнозом «Гостра кишкова інфекція» надійшли стосовно 13 учнів даної школи.

Усіх дітей госпіталізували до інфекційних відділень лікарень з попереднім діагнозом «Гостра кишкова інфекція».

З метою встановлення причин та умов виникнення захворювань фахівці Головного управління розпочали проведення санітарно-епідеміологічного розслідування спалаху в загальноосвітній школі № 112 з відбором проб харчових продуктів, питної води, змивів з об’єктів довкілля в закладі. Дослідження відібраних проб тривають.

За попередніми результатами розслідування встановлено, що в загальноосвітній школі № 112 перебувало 1112 дітей, із яких 908 – учні даної школи та 204 – учні початкових класів школи № 126, де на даний час проводяться ремонтні роботи.

Під час обстеження загальноосвітньої школи № 112 встановлено ряд порушень вимог санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів зокрема: перевищення проектної потужності в закладі; відсутність умов для дотримання особистої гігієни дітьми та працівниками харчоблоку, порушення питного та дезінфекційного режимів в закладі, відсутність в закладі медичного працівника, порушення технологічного процесу, санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів на харчоблоці.

Головне управління 14.03.2019 винесло припис щодо усунення встановлених під час обстеження порушень та рішення про призупинення роботи харчоблоку в даній школі на 10 робочих днів. Крім того, вилучено з обігу понад 62 кг продукції.

На виконання рішення Головного управління наказом директора загальноосвітньої школи № 112 від 14.03.2019 № 51 з 15.03.2019 призупинено навчально-виховний процес до встановлення причин захворювання дітей.

Про випадок захворювання на гостру кишкову інфекцію серед дітей даної школи поінформовано правоохоронні органи Дніпропетровської області, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Силами ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено в цій школі дезінфекцію.

Проведення протиепідемічних заходів триває.

Ситуація перебуває на контролі Головного управління.