Володимир Лапа та представники бізнесу обговорили хід гармонізації вітчизняного законодавства до норм ЄС у сфері фітосанітарної безпеки

04.04.2019 11:44

3 квітня поточного року Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа обговорив вітчизняну систему забезпечення фітосанітарної безпеки, хід гармонізації українського законодавства до європейських вимог та механізми впровадження нових норм у галузі фітосанітарії із представниками компанії Dupont, яка спеціалізується на виробництві засобів захисту рослин.

Володимир Лапа ознайомив присутніх із напрямами діяльності Держпродспоживслужби, системою здійснення державного контролю та нагляду у ряді галузей, зокрема, фітосанітарії та ветеринарії. Також він окреслив механізми здійснення контролю ряду товарів при імпорті в Україну: харчових продуктів, засобів захисту рослин тощо.

Сторони обговорили перспективи та механізми запровадження в Україні механізмів простежуваності засобів захисту рослин, харчових продуктів, сировини для їх виробництва. Також сторони проаналізували європейський досвід функціонування і впровадження аналогічних механізмів.

Володимир Лапа відзначив, що Держпродспоживслужба відкрита до комунікації та закликав представників бізнесу долучатися до обговорення шляхів та способів адаптації вітчизняного законодавства до норм ЄС у галузі виробництва та експорту харчових продуктів.