Уряд, бізнес і міжнародні експерти обмінялися досвідом адаптації законодавства у сфері СФЗ до норм ЄС

09.04.2019 16:55

9 квітня 2019 року відбувся бізнес-форум присвячений сприянню розвитку торгівлі в Україні через партнерство бізнесу та держави. Захід проходив в рамках спільної ініціативи Департаменту сільського господарства США (USDA) та БРІДЖЕС.

У форум взяли участь представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, представники різних асоціацій та бізнес організацій, які працюють у даній сфері, міжнародні фахівці з Польщі, Грузії і США та інші зацікавлені особи.

Під час заходу заступник начальника Управління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби Олена Курята ознайомила учасників заходу з процесами наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Вона проаналізувала основні проблеми, з якими стикається Україна в ході наближення законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) до норм ЄС та поінформувала про законодавчі зміни, які вже відбулися в Україні.

У своїй доповіді Олена Курята також наголосила на тому, що велика роль у розробленні законодавства здійснюється за технічної підтримки ЄС. Так, зараз Держпродспоживслужба активно співпрацює з Проектом ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» та Проектом «Twinning» з наближення законодавства у сфері засобів захисту та здоров’я рослин. А у 2019 році стартує новий проект технічної допомоги ЄС, який опікуватиметься тематикою здоров’я і благополуччя тварин та безпечності харчових продуктів.

               Доповідачі форуму ділилися досвідом використання інструментів для забезпечення послідовних, суттєвих і своєчасних дій щодо прозорості СФЗ, обговорили досвід Польщі у прийнятті СФЗ та досвід Грузії у процесі наближення законодавства до норм ЄС. Також розглянули питання забезпечення прозорості СФЗ заходів у рамках СОТ.