Спалах кишкової інфекції в серед вихованців ДНЗ № 17 в м. Миколаїв

11.10.2016 13:30

За оперативним повідомленням територіального органу Держпродспоживслужби в Миколаївській області з 06.10.2016 по 11.10.2016 року у м. Миколаїв зареєстровано спалах гострої кишкової інфекції серед вихованців ДНЗ № 17, внаслідок якого постраждало 5 дітей.

Попередній діагноз «гострий гастроентероколіт» встановлено 4 особам, «харчова токсикоінфекція» – 1 особі. До обласної дитячої інфекційної лікарні у стані середньої важкості госпіталізовано 3-х дітей, решта - отримує лікування в амбулаторних умовах.

З метою встановлення причин виникнення спалаху та його ліквідації працівниками Держпродспоживслужби проведено позапланове обстеження ДНЗ № 17, під час якого виявлено ряд недоліків: на харчоблоці не дотримується температурний режим при зберіганні харчових продуктів, технологія та температурний режим при приготуванні страв із січеного м’яса, риби, під час реєстрації інфекційної захворюваності в групах не дотримується санітарно-протиепідемічний режим.

Тривають санітарно-мікробіологічні дослідження для встановлення джерела та факторів передачі інфекції. Обстежено хворих, контактних дітей та персонал закладу для виявлення етіологічного фактору захворювання. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію, за контактними встановлено медичне спостереження.

Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.