Гіпермаркет, продукцією якого отруїлися черкасці, сплатить державі майже 130 тисяч гривень штрафу

09.01.2020 12:01

На Черкащині один з великих гіпермаркетів сплатить 129 тис. 363 грн  штрафу за порушення у сфері безпечності харчового та санітарного законодавства.

У вересні 2019 року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області провели інспектування одного з гіпермаркетів регіону, де у вересні цього ж року було виявлено напівфабрикати, що спричинили отруєння черкасців. Тоді на лікарняні ліжка потрапило 29 людей, 9 з яких діти. У  28-ми з них підтвердили діагноз сальмонельоз. 

Під час перевірки фахівці Служби виявили низку порушень, у результаті чого суб’єкта господарювання було оштрафовано у розмірі шести мінімальних заробітних плат, що становить 25 тис. грн та надано рекомендації щодо усунення недоліків.

Окрім того, відповідно до вимог законодавства фахівці відібрали зразки продукції та води для проведення мікробіологічних досліджень змивів. За результатами лабораторних досліджень було виявлено стафілокок, БГКП та сальмонела. Відповідно до наданих експертних висновків Черкаської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби начальник Головного управління Держпродспоживслужби в  Черкаській області видав ще одну постанову про накладання штрафу на суб’єкта господарювання в розмірі 25 мінімальних заробітних плат, що становить 104 тис. 325 грн, та необхідність усунення порушень у визначений законодавством термін.

Суб’єкт господарювання не погодився з таким рішенням та подав на оскарження рішення до суду. За результатами розгляду справи Черкаський окружний адміністративний суд визнав правомірність відповідних постанов Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області. Відтак, суб’єкт господарювання за порушення норм законодавства заплатить до державного бюджету штраф у розмірі 129 тис. 363 грн.