Оперативна інформація щодо спалаху гострої кишкової інфекції у Львові

28.10.2016 12:28

За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області 27.10.2016 з діагнозом «Гостра кишкова інфекція» до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні госпіталізовано 7 осіб, в тому числі 3 дітей, які  26.10.2016 року харчувалися в кафе відкритого типу «Трапезна» Українського католицького університету за адресою м. Львів, вул. Козельницького, 2.

Згідно епіданамнезу встановлено, що захворілі вживали млинці з м’ясом і курячі крильця. Стан усіх захворілих середньої важкості.

Станом на 9:00 28 жовтня 2016 року всього госпіталізовано до КЗ ЛОР «Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня» 11 осіб, з них 3 дітей (4, 10 та 12 років), з попереднім діагнозом «ГКІ, стан середньої важкості».

З метою встановлення причин виникнення спалаху та його ліквідації працівниками територіального органу Держпродспоживслужби у Львівській області проведено позапланову перевірку спільно з представниками Головного управління Національної поліції та із залученням ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

У ході позапланової перевірки встановлено порушення технології приготування страв, умов та термінів зберігання харчових продуктів, відсутність документів, що підтверджують їх безпечність та якість, недотримання термінів проходження профілактичних медичних оглядів тощо.

Для лабораторного контролю обстежено працівників закладу, відібрано зразки харчових продуктів, взято змиви на наявність умовно патогенної та патогенної флори. Лабораторні дослідження тривають.

Протиепідемічні заходи з  локалізації та ліквідації спалаху продовжуються.

Ситуація перебуває на контролі Держпродспоживслужби.