Оперативна інформація щодо спалаху ГКІ в Чернівецькій спеціалізованій школі від 31.10.2016

31.10.2016 12:50

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області триває епідеміологічне розслідування спалаху гострої кишкової інфекції, який виник в Чернівецькій спеціалізованій школі «Освітні ресурси та технологічний тренінг» І-ІІІ ступеня № 41, по вул. Шкільній, 2, м. Чернівці Чернівецької області.

27.10.2016 року захворіло 5 осіб, в інфекційне відділення обласної клінічної лікарні госпіталізовано 2 особи з діагнозом «Харчова токсикоінфекція», інші відмовились від госпіталізації  та знаходяться на амбулаторному лікуванні.  

У зв’язку з відсутністю на уроках значної кількості дітей з невідомих причин 24.10.2016 року фахівцями Держпродспоживслужби проведено позапланове обстеження харчоблоку ЗОШ № 41 м. Чернівців.

 Під час перевірки виявлено низку порушень вимог санітарних норм і правил, зокрема: не підведена гаряча проточна вода до мийної ванни в цеху первинної обробки сировини та до умивальника для дотримання правил особистої гігієни персоналом на харчоблоці; порушено поточність виробничого; зношеність ємностей для приготування салатів, розділового інвентарю тощо.

У ході епідрозслідування працівниками ДУ «Чернівецькій обласний лабораторний центр МОЗ України» проведений відбір зразків продукції (яйце куряче, маргарин, масло, м`ясо яловичини), взято  змиви на наявність патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, проби води, обстежено на носійство патогенної та умовно-патогенної мікрофлори підлягаючий персонал, відібрані для лабораторних досліджень зразки добових проб.

Лабораторні дослідження тривають.

Етіологічний фактор, джерело захворювання, шляхи передачі інфекції встановлюються.

Рішенням директора школи діяльність харчоблоку з 24.10.2016 року призупинена. В закладі проведена заключна дезінфекція.

Ситуація знаходиться під контролем Головного управління та Чернівецької обласної державної адміністрації.