На Вінниччині за час карантину фахівці Держпродспоживслужби здійснили 903 перевірки ринків та продовольчих магазинів

26.03.2020 14:41

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області постійно проводять активну роз'яснювальну роботу та контроль за дотриманням протиепідемічних заходів суб'єктами господарювання.

         Фахівці Держпродспоживслужби області спільно з представниками Національної поліції проводять моніторингові обстеження ринків, продовольчих магазинів, магазинів побутової хімії, аптек та інших об'єктів критичної інфраструктури щодо дотримання обмежувальних заходів та виконання основних  профілактичних та протиепідемічних рекомендацій.

         Станом на 26 березня 2020 року проведено 903 перевірки у ході яких встановлено, що не всі суб’єкти господарювання сумлінно та з розумінням ставляться до поточної ситуації і вручено 5278 приписів.

         У багатьох магазинах відсутні засоби для проведення дезінфекції приміщень, засоби індивідуального захисту наявні не у всіх представників персоналу, відсутні засоби для обробки рук відвідувачів тощо.

         У таких випадках фахівці Служби проводять роз’яснювальну роботу з попередженням про адміністративну відповідальність за невиконання основних протиепідемічних заходів. А у випадках злісного ухиляння від виконання протиепідемічних заходів, інформують органи Національної поліції для складання адміністративного протоколу. Принагідно інформуємо: сума штрафу для фізичних осіб становить від 17 до 34 тисяч гривень, для юридичних - до 170 тисяч гривень.

         Також, слід зазначити, що на виконання Рішення Ради національної безпеки та оборони України, Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області посилело нагляд за об’єктами водопостачання. Фахівці управління спільно з представниками органів місцевого самоврядування провели 46 перевірок об’єктів водопостачання. Для лабораторного дослідження відбираються проби питної води, за результатами досліджених проб можна зробити висновок, що вода подається гарантованої якості.