На Миколаївщині через недотримання законодавства з ціноутворення оштрафовано аптеку

03.11.2016 14:27

ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області у вересні-жовтні поточного року здійснено планові перевірки трьох суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог законодавства у частині ціноутворення на лікарські засоби, вироби медичного призначення і дитяче харчування. Аптечні заклади реалізовують лікарські засоби та вироби медичного призначення установам, які фінансуються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та через аптечну мережу.

Перевірки засвідчили, що при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін на лікарські засоби порушуються вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення».

Так, при реалізації лікарських препаратів, які входять до «Національного переліку основних лікарських засобів», затвердженого постановою КМУ від 25 березня 2009 р. № 333, та які входять до «Реєстру оптово-відпускних цін», застосовувались торговельні (роздрібні) надбавки на рівні від 10,1% до 204,1% замість гранично встановленого рівня – 10%. Наприклад, лікувальним закладам продано лікарський препарат «Амброксол» з торгівельною (роздрібною) надбавкою 204,1%, препарат «Аміназин» – 25,0%,  лікарський препарат «Офлоксацин» – 27,5%, тощо.

За рахунок порушення порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін товариствами отримано необґрунтовану виручку в сумі понад 55 тис. грн. До суб’єктів господарювання застосовано адміністративно-господарські санкції на загальну суму понад 110 тис. грн. та винесено приписи.