Територіальні підрозділі Держпродспоживслужби Чернігівщини активізують діяльність в умовах карантину

06.04.2020 12:12

У Куликівському районі створено штаб для забезпечення безпосередньої організації і координації робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби СОVID-19.

На його засіданні, участь у якому взяли представники територіального управління Держпродспоживслужби, обговорено організаційні питання забезпечення належної роботи усіх служб, проведення необхідних профілактичних заходів, а у разі виникнення спалаху захворювання – оперативного реагування згідно з визначеним алгоритмом.

Також учасники засідання звертали увагу на облаштування контрольно-пропускних пунктів у селах, придбання дезінфікуючих засобів та обробку території, інформування населення про впровадження протиепідемічних заходів, організацію та контроль за дотриманням самоізоляції громадянами, які прибувають із-за кордону, а також обмеження руху між населеними пунктами на період карантину.

Питання життєдіяльності району в умовах карантинних обмежень обговорюються і на засіданнях комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Бобровиці.

Спеціалісти районного управління  Держпродспоживслужби постійно беруть участь у роботі комісії та контролюють дотримання вимог карантинних заходів закладами роздрібної торгівлі, що реалізують продукти харчування. Під час спільних рейдів з правоохоронцями вони перевіряють, як суб’єкти господарювання виконують основні профілактичні та протиепідемічні рекомендації.

Зокрема, акцентується увага на наявності у торгових приміщеннях дезінфікуючих розчинів та засобів для обробки рук, на забезпеченні персоналу засобами індивідуального захисту, графіках прибирання, обліку та використання дезінфікуючих засобів та на умовах продажу сипучих товарів.