На Чернігівщині територіальні управління Держпродспоживслужби продовжують моніторинг стану систем водопостачання та водовідведення

06.04.2020 17:12

 З метою запобігання негативному розвитку епідситуації, а також  забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення фахівці Ічнянського та Сновського районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області спільно з місцевими органами виконавчої влади та за участю органів місцевого самоврядування, проводять комісійні обстеження об’єктів водопостачання та водовідведення населених пунктів районів.

Впродовж тижня було проведено інспектування заходів щодо режиму охорони господарської діяльності та санітарної охорони джерел та об'єктів централізованого питного водопостачання; контроль дотримання  правил експлуатації систем питного водопостачання, користування водозабірними спорудами, приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення населених пунктів.

Під час перевірок фахівці виявили ряд недоліків, зокрема відсутність огорожі території водозабору, необхідність їх ремонту, несвоєчасна дезінфекція свердловини тощо. Органам місцевого самоврядування надані пропозиції щодо їх усунення.

Усі відібрані зразки доставлені в Чернігівську регіональну державну лабораторію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для проведення досліджень за мікробіологічними, фізико-хімічними  та вірусологічними показниками та на відповідність вимогам Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10).

Фахівці Держпродспоживслужби області здійснюють посилений  контроль і нагляд за якістю питної води, а також станом джерел та систем питного водопостачання.