Оперативна інформація про діяльність Держпродспоживслужби щодо дотримання агропродовольчими ринками вимог протиепідемічних заходів

06.05.2020 15:33

З 1 травня 2020 року спеціалісти територіальних органів Держпродспоживслужби здійснюють заходи державного нагляду (контролю) та проводять щоденний збір інформації стосовно дотримання встановлених вимог протиепідемічних заходів на агропродовольчих ринках  під час карантину. 

Слід зазначити, що у будні в залежності від графіку (режиму) роботи та невеликої чисельності відвідувачів кількість агропродовольчих ринків, які розпочали роботу, варіюється.

Так, станом на 04.05.2020 здійснювало свою діяльність лише 214 ринків. Станом на 05.05.2020 ця кількість уже становила 496, на цих ринках упродовж усього часу роботи були постійно присутні відповідальні фахівці Держпродспоживслужби.

За період з  01.05.2020 по 05.05.2020 за результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю) за порушення вимог протиепідемічних заходів, встановлених постановою Головного державного санітарного лікаря України, спеціалістами територіальних органів Держпродспоживслужби видано 299 приписів (розпоряджень, пропозицій), складено 28 протоколи, у 152 випадках з даного питання інформувалися органи місцевої влади, у 158 випадках поінформовано органи Національної поліції для вжиття відповідних заходів.

Окрім того, через неналежну підготовку до роботи в умовах карантину 83 агропродовольчих ринків самостійно припинили свою діяльність (зокрема 32 агропродовольчих ринків у м. Києві) та 5 ринків закрито за рішенням органів місцевої влади.

Інформація щодо заходів, які здійснюються Держпродспоживслужбою з даного питання оприлюднюється на офіційному сайті та її територіальних органів.

Довідково

Територіальні органи Держпродспоживслужби спільно з органами місцевої влади відповідну роботу на агропродовольчих ринках здійснють на виконання відповідних доручень Прем’єр-міністра України та т. в. о. Голови Держпродспоживслужби з метою дотримання агропродовольчими ринками вимог щодо протиепідемічних заходів, встановлених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 27.04.2020 № 14.