Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 18 листопада 2016 року

18.11.2016 12:45

У Лісостепу та Поліссі утворився сніговий покрив висота якого становила 1-30, макс. до 50 см. Через перехід добової температури нижче +50С озимі культури припинили вегетацію. Проведення фітосанітарного моніторингу на заселеність мишоподібними гризунами ускладнено через сніговий покрив та перезволоження на полях озимих культур, багаторічних травах та інших угіддях.

У посівах озимих зернових на 9-58 % обстежених площ обліковували 0,5-3 жилих колоній на гектар з 2-12 норами в кожній. На 10-30 % обстежених площ озимого ріпаку нараховується 1-4 жилих колоній на гектар з 2-10 жилими норами в кожній. Гризунами пошкоджено 1-3 % рослин озимих культур.

Скрізь на 30-100 % багаторічних трав кількість мишоподібних гризунів враховується по 1-5 колоній на гектар. Пошкоджено до 5 % рослин. У садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях, інших природних стаціях обліковують 2-6 колоній на гектар. Подальший розвиток гризунів залежатиме від погодних умов.

Відмічається міграція мишоподібних гризунів у склади, плодо- і овочесховища, приватні будівлі. У закритих стаціях Полтавської області відсоток попадання у пастки мишоподібних гризунів складає 10 %, де переважають хатні миші.

У південних область у посівах озимих зернових культур  0,5-12 % рослин уражено борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями, осередково бурою листковою іржею. У посівах озимого ріпаку 2-25 % рослин - альтернаріозом, пероноспорозом, фомозом.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.