Фахівці Держпродспоживслужби обговорили із представниками Європи та Азії проекти міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів

11.09.2017 11:29

Директор департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко взяв участь в обговоренні проектів міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів під час Регіонального семінару Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО)/Міжнародної конвенції з карантину та захисту рослин (МККЗР) для країн Центральної та Східної Європи і Центральної Азії, який відбувся з 5 по 8 вересня в Тбілісі (Грузія) за спеціальною підтримкою Програми співробітництва Китаю і ФАО по лінії Південь-Південь.

Під час заходу були розглянуті проекти міжнародних стандартів по фітосанітарним заходам (МСФЗ): «Використання інтегрованих заходів в системному підході до керування фітосанітарним ризиком»; «Міжнародне переміщення зрізаних квітів і листя»; Вимоги щодо використання фумігації в якості фітосанітарного заходу»; поправки до МСФЗ №5 «Глосарій фітосанітарних термінів».

У семінарі також взяли участь 46 представників національних організацій з карантину і захисту рослин з 13-ти країн Європи і Азії, а також таких організацій як ФАО, МККЗР, ЕОКЗР, Китайська академія сільськогосподарських наук.

Під час проведення семінару учасники надавали свої коментарі і зауваження до стандартів, які вносилися в систему on-line-коментування на сайті Міжнародної конвенції з карантину та захисту рослин (МККЗР) www.ippc.int. Коментарі учасників семінару до зазначених стандартів будуть розглянуті на засіданні групи експертів ЄОКЗР у справах Комісії з фітосанітарних заходів (КФЗ) і стануть основою для формування узгодженої позиції щодо стандартів країн - членів ЄОКЗР.

Крім того, у ході семінару члени комітету по стандартам Секретаріату МККЗР представили презентацію щодо прогнозування та опитування з актуальних проблем в сфері захисту рослин, а також фітосанітарних обробок.

Також під час заходу було продемонстровано роботу Міжнародного фітосанітарного порталу і веб-сайту – phytosanitary.info. Учасники заходу ознайомились з цим веб-ресурсом та попрактикувались в роботі з ним.

Всі країни – учасники (в т.ч. і Україна) представили презентації про національний фітосанітарний нагляд і систему збору даних по шкідливим організмам в своїх країнах. Також було презентовано пілотну програму впровадження МККЗР з фітосанітарного нагляду щодо Xylella fastidiosa, Bactrocera darsalis (та з інших шкідливих організмів).