Представники Держпродспоживслужби обговорили із європейськими колегами розповсюдження та використання ЗЗР

12.10.2017 15:52

У м. Вроцлав (Республіка Польща) на запрошення Головного інспекційного управління здоров’я рослин і насінництва Польщі відбулася Регіональна конференція, у ході якої експерти обговорили актуальні проблем торгівлі, використання засобів захисту рослин, проаналізували ситуацію з використанням засобів захисту рослин (ЗЗР) в країнах ЄС та контроль за їх незаконним обігом. Участь у конференції від Держпродспоживслужби взяв заступник начальника управління фітосанітарної безпеки Віктор Стефківський.

Під час зустрічі обговорювалися питання використання засобів захисту рослин, зокрема, у країнах ЄС та контроль за їх незаконним обігом, досвід впровадження Директиви 2009/128/ЄС та Регламенту 2017/625 ЄС, а також теми, які пов’язані з використанням сучасних безпечних та ефективних методів боротьби зі шкідливими організмами.

Віктор Стефківський презентував учасникам семінару структуру Служби, розповів про основні напрями та принципи її діяльності та виклав інформацію про систему контролю й моніторингу пестицидів в країні, порядок реєстрації пестицидів, їх обігу від виробника до споживача, надав конкретні пропозиції стосовно вдосконалення системи обігу пестицидів.

У ході візиту учасники отримали практичний досвід на прикладі польських служб щодо проведення інспектувань у країнах-членах ЄС. Всі отримані знання учасників обов’язково будуть враховані при розробці нормативних документів у рамках реалізації проекту TWINNING “Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб”.

У роботі семінару також взяли участь представники компетентних органів Республіки Польща, відповідних відомств Чехії, Словаччини та Німеччини.