На Донеччині Держпродспоживслужба отримала мобільну операційну для тварин

23.02.2018 16:00

Регіональний директор ПРО ООН Ян Томас Хімстра передав установам ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області мобільну операційну ветеринарної медицини для здійснення обстежень (досліджень) виловлених безпритульних тварин з їх подальшою стерилізацією, ідентифікацією (чіпуванням та кліпсуванням), вакцинацією та поверненням в середовище існування в цілях створення біологічних захисних зон проти сказу в населених пунктах області і , в першу чергу – в «сірих» зонах конфлікту.
Дана операційна була передана на початку лютого 2018 року у рамках програми створення біологічних захисних зон проти сказу в Донецькій області, яка реалізується за підтримки ПРО ООН та при фінансуванні заходів представництвом Королівства Нідерландів - Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області разом з представництвом ПРО ООН в Донецькій області впродовж другого півріччя 2017 року розробили концепцію даної програми та вже розпочали її реалізацію.
Маріуполь визначений стартовою площадкою для пілотного проекту у рамках даної програми. Саме сюди доставлено операційну, адже в місті та приміських селах є велика кількість безпритульних та здичавілих покинутих тварин; кількість спалахів сказу в області з 56 у 2016 зросла до 73 у 2017 році, що є характерним і для Приазов’я. Обробку тварин розпочнуть по периметру міста, поступово заглиблюючись в центр. За допомогою мобільної операційної можна здійснити від 10 до 15 операцій за зміну. Фінансувати заходи має громада, але спонсори вже надали 200 комплектів витратних матеріалів для невідкладного старту проекту. Таким чином, громада «наймає» тварин на захист населення від сказу та інших небезпечних антропозоонозів.
Якщо проект вдало стартує, установи ветеринарної медицини області матимуть змогу отримати ще до трьох подібних мобільних операційних від ПРО ООН та спонсорів – представництва Королівства Нідерландів.
За даними Маріупольського КП «Щасливі тварини» в місті обраховано у 2017 році до 4,0 тисяч безпритульних тварин.