Інформація щодо проведеної роботи відділами контролю в сфері насінництва та розсадництва терорганів Держпродспоживслужби станом на 06.07.2018 р.

10.07.2018 12:20

На проведення планових заходів нагляду (контролю) в сфері насінництва та розсадництва наразі, поширюється вимоги Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», тобто діє мораторій.

         Водночас, за напрямком контролю в сфері насінництва та розсадництва проводиться певна організаційно-виконавча робота, зокрема:

Відділом нагляду (контролю) в сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області проведено 15 позапланових перевірок.

Звернення про проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) надійшли від ФОП Шелудько Н.М., СФГ «Нікіт», ФОП Скорнецька Л.В., ФОП Єна К.М., ТОВ «Колосок», ТОВ «Гранум», ФОП Трабановська Н.П., ФОП Приколота М.І., ФОП Козаченко О.М., ФОП Зубкова Л.А., ФОП Бондар Н.О., ФОП Мірошниченко А.С., ФОП Брус А.М., ФОП Анісімов В.А., ФГ «Альянс М». Під час перевірок розглядались питання додержання вимог щодо ведення та зберігання насінницької документації, додержання порядку пакування, маркування, транспортування та зберігання насіння та садивного матеріалу. За результатами перевірок складені акти та надано рекомендації.

Відділом нагляду (контролю) в сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проведено 2 позапланові перевірки.

Підставою для здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) були заяви наступних суб’єктів господарювання:

ДП «Дослідне господарство «Піонер» Інституту зрошуваного землеробства НААН», ТОВ Науково-виробнича фірма «Дріада, ЛТД».

Під час перевірок розглядались питання додержання технологічних і методичних вимог у сфері насінництва або розсадництва щодо збереження сортових якостей, біологічних і урожайних властивостей сорту в період вирощування, узгодження розташування насіннєвих посівів.

За  результатами перевірок складено акти, порушень не виявлено, надано роз’яснення.

Відділом нагляду (контролю) в сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області проведено 3 позапланові перевірки.

Підставою для здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) були заяви наступних  суб’єктів господарювання:

ДП Дослідне господарство «Яблунівське» Придністровської дослідної станції садівництва ІС НААН України, ФОП Лозовський А.Ч., ПП Науково дослідно виробничий бізнес центр інноваційних технологій «Еко Органік».

Під час перевірок розглядалось питання дотримання вимог законодавства у сфері насінництва та розсадництва, ведення та зберігання насінницької документації.

За  результатами перевірок складено акти, порушень не виявлено, надано роз’яснення.

Під час перевірок основна увага приділялась дотриманню вимог законодавства щодо обігу насіння та садивного матеріалу, наявності сертифікатів та інших супровідних документів, що підтверджують якість насіння та садивного матеріалу.

Також, особлива увага приділялась реалізації насіння овочевих та квітково-декоративних рослин.

         Проведена роз’яснювальна робота серед 2292 суб’єктів насінництва та розсадництва, сільськогосподарських виробників, реалізаторів насіння та споживачів, підготовлено 36 статей в печатних ЗМІ, 6 виступів на радіо та телебаченні, 106 статей опубліковано на офіційних веб-сайтах.

В межах компетенції розглянуто 20  звернень та запитів.

Інспекторами з насінництва надавались роз’яснення щодо прав споживачів при придбанні насіння овочевих та квіткових рослин, які документи повинні супроводжувати партію насіння. Суб’єкти з насінництва та розсадництва отримували роз’яснення щодо нормативно-правового забезпечення обігу насіння та садивного матеріалу.

Разом з тим, спеціалісти відділів приймають активну участь у слідуючих заходах - навчаннях, нарадах, семінарах та днях поля, тощо.