На Донеччині влада та громадськість координують зусилля в галузі бджільництва

11.02.2019 11:08

У місті Покровськ Донецької області під патронатом Донецької облдержадміністрації, за сприяння проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» та за участі Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області відбувся круглий стіл «Взаємодія заради розвитку бджільництва Донецької області».

У заході взяли участь перший заступник начальника Головного управління Володимир Кирилюк; керівники районних та міських управлінь, підвідомчих державних установ ветеринарної медицини області, делегати від ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище», Полтавської обласної ГО «Спілка пасічників», ГО «Гранд-Експерт» Миколаївської області та представники проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» (менеджер з економічного розвитку Брайан Миалковський і експерт з розвитку аграрного бізнесу Руслан Марков).

В роботі круглого столу взяли участь представники громадських об’єднань бджолярів, приватні бджолярі та фермери - рослинники регіону. Було презентовано проект USAID «Економічна підтримка Східної України» та результати досліджень проблемних питань, що стримують розвиток бджільництва в регіоні.

Розглянуті проблеми отруєння бджіл при застосуванні засобів захисту рослин у сільському господарстві та система моніторингу хімічної обробки рослин, а також перспективи розвитку системи освіти бджолярів та реалізації профільних регіональних програм підтримки галузі.

Мета заходу – це координація взаємодії бджолярів та сільськогосподарських виробників регіону, розвиток системи профільної аграрної освіти, а також спільна розробка заходів проекту USAID «Економічна підтримка східної України», спрямованих на розвиток бджільництва в області. За підсумками круглого столу окреслено та вжито ряд конкретних кроків у досягненні намічених цілей.