Держпродспоживслужба Київщини встановила завищення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення

18.03.2019 15:59

У січні 2019 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області здійснено планову перевірку суб’єкта господарювання який надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) у м. Вишневе Київської області.

У ході перевірки Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області встановлено, що тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), які встановлені рішенням органу місцевого самоврядування, не є економічно обґрунтованими, завищено розмір окремих статей витрат, чим порушено вимоги Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України  від 01.06.2011 № 869.

За результатами проведеного заходу державного нагляду (контролю) складено акт, на підставі якого винесено рішення про застосування до суб’єкта господарювання адміністративно-господарських санкцій.

Крім того, складено припис щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін (тарифів), шляхом приведення тарифів у відповідність до вимог діючого законодавства, та повернення споживачам за період з 01.03.2018 по 31.12.2018 зайво нарахованих коштів за надані послуги, шляхом здійснення перерахунку.

Наразі підприємством здійснено перерахунок споживачам за надані послуги та повернуто суму у розмірі 335,5 тис. грн.